Gelişmiş ülkelerde, karayolu ulaşımında trafik kazalarının azaltılmasına yönelik yapılan araştırmalarda, yatay ve düşey trafik uygulamalarının önemi uzun yıllardır tecrübe edilmektedir. Yollarda yapılan ve çeşitli anlamları olan çizgiler ve levhalarla sürücüyü devamlı uyaran bu uygulamalar son yıllarda ülkemizde de önemi anlaşılmıştır. Can ve mal güvenliğinin korunmasında değerli katkılarda bulunan yatay işaretleme sektörüne, Altekma Group olarak katkıda bulunuyor olmaktan da ayrıca gurur duyduğumu belirtmeliyim.

Signatekma A.Ş. firmamız, Dünya'da kullanılan tüm yol çizgi boyalarını, Dünya standartlarında ve Türkiye asfalt yapısı ve iklim koşullarına göre revize edilmiş şekilde üretiyoruz. Günümüzde önemi artan çevreci ürünlerin, Türkiye'de yol çizgi sektöründe de kullanılması adına yaptığımız çalışmalar 2014 yılı itibariyle meyvelerini vermeye başladığını görmek, beni ayrıca mutlu etmektedir. Bunun yanı sıra hammadde tedarikçilerimizle ortak yürüttüğümüz AR-GE çalışmalarında, Termoplastik yol çizgi boyalarına muadil olabilecek püskürtülebilir çift kompenantlı yol çizgi boyaları geliştirdik. Tüm bu çalışmaların ülke kaynaklarının daha etkin kullanımına vereceği katkıları önümüzdeki yıllarda hep beraber göreceğimize inanıyorum.

Altekma A.Ş. firmamız, 25 yıllık tecrübesiyle, püskürtme konusunda uzman bir firmadır. Türkiye'de özellikle belediyelerimizin kendi makinelerine sahip olmaları konusunda büyük çaba sarf eden firmamız, uzman kadrolar yetişmesi için de katkı sağlamaktadır. Boya, makine ve uygulama konusunda ustaların eğitimlerini tamamlamadan makinaları teslim etmeyen ekiplerimiz, yatay işaretleme sektörüne nitelikli iş gücü yetiştirerek sektörün gelişimine önemli ama görünmeyen bir hizmet sunmaktadır.

Altekma Group bünyesinde bulunan Boytekma A.Ş, Türkiye'nin kamu kuruluşlarına ve özel sektöre yol çizgi taahhüt işleri alanındaki tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmesiyle sektörde farkını ortaya koyarak birçok konuda öncülük yapmaktadır.

Yol çizgi uygulamasında kaliteli iş yapmanın; Boya ve makinenin doğru seçimi önemli olduğu kadar, nitelikli iş gücünün de önemi büyüktür. Dolayısıyla başarı için felsefemizi; "İyi boya, iyi ekipman ve iyi ekip" çizgisinden hiç çıkarmadık.

"Yol çizgi el kitabını" bilgilerinizi tazelemek ve bilmediğiniz konularda sizlere yardımcı olabilmek için hazırladık. "Çizgimiz Doğruluk, ilkemiz Kalitedir" sloganıyla koyulduğumuz bu yolda, sektörün önünü tıkamaya çalışanlara inat, kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz...
 

Yönetim Kurulu Başkanı

Hulusi DURMUŞ